630-21W4640-3T3
DigiKeys varenummer
151-630-21W4640-3T3-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-21W4640-3T3
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
21 (17 + 4 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-21W4640-3T3 Modeller
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C) - 21WA4
Driftstemperatur
-55°C – 125°C