630-13W6640-2NB
DigiKeys varenummer
151-630-13W6640-2NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-13W6640-2NB
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
630-13W6640-2NB Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C