630-11W1640-3TD
DigiKeys varenummer
151-630-11W1640-3TD-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-11W1640-3TD
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-11W1640-3TD Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C