630-11W1240-7T1 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 151-630-11W1240-7T1-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | 630-11W1240-7T1 |
Beskrivelse | CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 630-11W1240-7T1 Modeller |
Kategori | Terminering Loddemetal |
Mfr | Kappemateriale, finish Stål, Fortinnet |
Serie | Kontaktfinish Guld |
Emballage Bakke | Kontaktfinishs tykkelse Flash |
Varestatus Aktiv | Klassifikation for materiales brandfarlighed UL94V-0 |
Stikforbindelse udformning | Forskydningsafstand bagud 0,370" (9,40mm) |
Stikforbindelse type Koblingsstik, Hunfatninger | Funktioner Afskærmet |
Antal positioner | Spændingsklassifikation 125V |
Kontakttype Koaksial og signal | Driftstemperatur -55°C – 125°C |