630-11W1240-2TD
DigiKeys varenummer
151-630-11W1240-2TD-ND
Producenter
Producentens varenummer
630-11W1240-2TD
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
630-11W1240-2TD Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C