629W17W2240-1N2
DigiKeys varenummer
151-629W17W2240-1N2-ND
Producenter
Producentens varenummer
629W17W2240-1N2
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
17 (15 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629W17W2240-1N2 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 17W2
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C