629W17W2140-2NC
DigiKeys varenummer
151-629W17W2140-2NC-ND
Producenter
Producentens varenummer
629W17W2140-2NC
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
17 (15 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629W17W2140-2NC Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
5,00µin (0,127µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Funktioner
Jordingsindhak, Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 17W2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C