629W11W1240-1NB
DigiKeys varenummer
151-629W11W1240-1NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629W11W1240-1NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
629W11W1240-1NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, filter, jordforbindelsesindsats, monteringsbeslag, afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C