629-M50-240-WN1
DigiKeys varenummer
151-629-M50-240-WN1-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-M50-240-WN1
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-M50-240-WN1 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Antal rækker
3
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C