629-M25-340-GT3
DigiKeys varenummer
151-629-M25-340-GT3-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-M25-340-GT3
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
25 position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-M25-340-GT3 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Jordingsindhak, Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal rækker
2
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C