629-M15-340-GN5
DigiKeys varenummer
151-629-M15-340-GN5-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-M15-340-GN5
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-M15-340-GN5 Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag, Afskærmet
Driftstemperatur
-55°C – 125°C