629-47W1650-1NB
DigiKeys varenummer
151-629-47W1650-1NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-47W1650-1NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-47W1650-1NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C