629-47W1250-4T4 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 151-629-47W1250-4T4-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | 629-47W1250-4T4 |
Beskrivelse | CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 47 (46 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 629-47W1250-4T4 Modeller |
Kategori | Kappemateriale, finish Stål, Fortinnet |
Mfr | Kontaktfinish Guld |
Serie | Kontaktfinishs tykkelse Flash |
Emballage Bakke | Klassifikation for materiales brandfarlighed UL94V-0 |
Varestatus Aktiv | Strømklassificering (AMPS) 5A, 40A |
Stikforbindelse udformning | Forskydningsafstand bagud 0,370" (9,40mm) |
Stikforbindelse type Stik, Hanben | Funktioner Jordingsindhak, Monteringsbeslag |
Antal positioner | Spændingsklassifikation 125V |
Antal rækker 3 | Farve Sort |
Monteringstype | Dielektrisk materiale Polyestertermoplast |
Kappestørrelse, stikforbindelses layout 5 (DD, D) - 47W1 | Kontaktmateriale Kobberlegering |
Kontakttype Signal og strøm | Driftstemperatur -55°C – 125°C |