629-27W2640-4T3
DigiKeys varenummer
151-629-27W2640-4T3-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-27W2640-4T3
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
27 (25 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-27W2640-4T3 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C