629-27W2640-2N1
DigiKeys varenummer
151-629-27W2640-2N1-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-27W2640-2N1
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
27 (25 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-27W2640-2N1 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C