629-27W2240-4N6
DigiKeys varenummer
151-629-27W2240-4N6-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-27W2240-4N6
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-27W2240-4N6 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C