629-27W2240-2NB
DigiKeys varenummer
151-629-27W2240-2NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-27W2240-2NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-27W2240-2NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C