629-21W1640-3TA
DigiKeys varenummer
151-629-21W1640-3TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-21W1640-3TA
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
21 (20 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-21W1640-3TA Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C