629-21W1240-2TD
DigiKeys varenummer
151-629-21W1240-2TD-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-21W1240-2TD
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-21W1240-2TD Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C