629-17W2640-1TC
DigiKeys varenummer
151-629-17W2640-1TC-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-17W2640-1TC
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
17 (15 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-17W2640-1TC Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C