629-17W2240-3NB
DigiKeys varenummer
151-629-17W2240-3NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-17W2240-3NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
17 (15 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-17W2240-3NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C