629-17W2240-2T2
DigiKeys varenummer
151-629-17W2240-2T2-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-17W2240-2T2
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
17 (15 + 2 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-17W2240-2T2 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C