629-13W6640-3TC
DigiKeys varenummer
151-629-13W6640-3TC-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-13W6640-3TC
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
13 (7 + 6 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-13W6640-3TC Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C