629-13W6640-3T2
DigiKeys varenummer
151-629-13W6640-3T2-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-13W6640-3T2
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
13 (7 + 6 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
629-13W6640-3T2 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyestertermoplast
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C) - 13W6
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C