629-13W6640-1NB
DigiKeys varenummer
151-629-13W6640-1NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-13W6640-1NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-13W6640-1NB Modeller
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C