629-13W3640-4NB
DigiKeys varenummer
151-629-13W3640-4NB-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-13W3640-4NB
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
13 (10 + 3 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
629-13W3640-4NB Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 40A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Dielektrisk materiale
Polyestertermoplast
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Kontakttype
Signal og strøm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C