629-11W1640-2T1
DigiKeys varenummer
151-629-11W1640-2T1-ND
Producenter
Producentens varenummer
629-11W1640-2T1
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
EDA/CAD-modeller
629-11W1640-2T1 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Funktioner
Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C