628W13W3622-2NA
DigiKeys varenummer
151-628W13W3622-2NA-ND
Producenter
Producentens varenummer
628W13W3622-2NA
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
Detaljeret beskrivelse
13 (10 + 3 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
628W13W3622-2NA Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Funktioner
Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Driftstemperatur
-25°C – 85°C