628-21W4624-2NA
DigiKeys varenummer
151-628-21W4624-2NA-ND
Producenter
Producentens varenummer
628-21W4624-2NA
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Detaljeret beskrivelse
21 (17 + 4 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Spændingsklassifikation
125V
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C) - 21WA4
Driftstemperatur
-55°C – 125°C