628-21W1624-1N2
DigiKeys varenummer
151-628-21W1624-1N2-ND
Producenter
Producentens varenummer
628-21W1624-1N2
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Detaljeret beskrivelse
21 (20 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Spændingsklassifikation
125V
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 21W1
Driftstemperatur
-55°C – 125°C