627W21W1124-2N5
DigiKeys varenummer
151-627W21W1124-2N5-ND
Producenter
Producentens varenummer
627W21W1124-2N5
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Detaljeret beskrivelse
21 (20 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
627W21W1124-2N5 Modeller
Kontaktfinishs tykkelse
5,00µin (0,127µm)
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 20A
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 21W1
Driftstemperatur
-25°C – 85°C