627W11W1124-1ND
DigiKeys varenummer
151-627W11W1124-1ND-ND
Producenter
Producentens varenummer
627W11W1124-1ND
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 11POS PNL MT SLDR
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
627W11W1124-1ND Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
5,00µin (0,127µm)
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
5A, 10A
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Driftstemperatur
-25°C – 85°C