627-13W3624-3N5
DigiKeys varenummer
151-627-13W3624-3N5-ND
Producenter
Producentens varenummer
627-13W3624-3N5
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Detaljeret beskrivelse
13 (10 + 3 strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
627-13W3624-3N5 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A, 30A
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Afskærmet
Antal positioner
Spændingsklassifikation
125V
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Driftstemperatur
-55°C – 125°C