621-M37-360-LT5
DigiKeys varenummer
151-621-M37-360-LT5-ND
Producenter
Producentens varenummer
621-M37-360-LT5
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
621-M37-360-LT5 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,283" (7,20mm)
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak, Monteringsbeslag, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Blå
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C