ECS-MPI4040R4-6R8-R
DigiKeys varenummer
XC2337TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2337CT-ND - Afskåret tape (CT)
XC2337DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ECS-MPI4040R4-6R8-R
Beskrivelse
FIXED IND 6.8UH 2.4A 91 MOHM SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µH Afskærmet Induktor 2.4 A 91mOhm 1816 (4540 metrisk)
EDA/CAD-modeller
ECS-MPI4040R4-6R8-R Modeller
DC-modstand (DCR)
91mOhm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,175" L x 0,160" B (4,45mm x 4,06mm)
Strøm - Mætning (Isat)
3,2A
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)