ECS-166.666-12-36-AGM-TR
DigiKeys varenummer
XC3009TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3009CT-ND - Afskåret tape (CT)
XC3009DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ECS-166.666-12-36-AGM-TR
Beskrivelse
CRYSTAL 16.66667MHZ 12PF SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16.66667 MHz ±25ppm Krystaller 12pF 80 Ohms 4-SMD, ingen leder
EDA/CAD-modeller
ECS-166.666-12-36-AGM-TR Modeller
Kategori
Belastningskapacitans
12pF
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
80 Ohms
Serie
Driftstilstand
Fundamental
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Type
MHz krystal
Pakke/hus
Frekvens
16.66667 MHz
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±30ppm
Størrelse/dimension
0,098" L x 0,079" B (2,50mm x 2,00mm)
Frekvenstolerance
±25ppm
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)