P046-006-LL-30A
DigiKeys varenummer
TL1559-ND
Producenter
Producentens varenummer
P046-006-LL-30A
Beskrivelse
HEAVY-DUTY POWER EXTENSION CORD
Producentens standard leveringstid
2 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6,00' (1,83m) Strømledning Sort NEMA L5-30P til NEMA L5-30R SJT
Kategori
Afskærmning
Uskærmet
Producenter
Eaton Tripp Lite
Længde
6,00' (1,83m)
Emballage
Bulk
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
Varestatus
Aktiv
Godkendte lande
Canada, USA
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Farve
Sort
1. stikforbindelse
NEMA L5-30P
Spændingsklassifikation
125VAC
2. stikforbindelse
NEMA L5-30R
Strømklassificering (AMPS)
30A
Antal ledere
3
Driftstemperatur
-10°C – 60°C
Ledningstype
SJT
Funktioner
Låsende
Trådtykkelse
10 AWG