P040-012-P30
DigiKeys varenummer
TL896-ND
Producenter
Producentens varenummer
P040-012-P30
Beskrivelse
CORD 12AWG NEMA L6-30P - C19 12'
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12,00' (3,66m) Strømledning Sort NEMA L6-30P til IEC 320-C19 SJT
Kategori
Trådtykkelse
12 AWG
Producenter
Eaton Tripp Lite
Afskærmning
Uskærmet
Emballage
Bulk
Længde
12,00' (3,66m)
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Godkendte lande
Canada, USA
1. stikforbindelse
NEMA L6-30P
Farve
Sort
2. stikforbindelse
IEC 320-C19
Spændingsklassifikation
100 – 250VAC
Antal ledere
3
Strømklassificering (AMPS)
20A
Ledningstype
SJT
Driftstemperatur
-20°C – 60°C