P036-003-15A
DigiKeys varenummer
TL1556-ND
Producenter
Producentens varenummer
P036-003-15A
Beskrivelse
CORD 14AWG IEC320C20 - 320C19 3'
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3,00' (914,4mm) Strømledning Sort IEC 320-C20 til IEC 320-C19 SJT
Kategori
Afskærmning
Uskærmet
Producenter
Eaton Tripp Lite
Længde
3,00' (914,4mm)
Emballage
Bulk
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
Varestatus
Aktiv
Godkendte lande
Canada, USA
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Farve
Sort
1. stikforbindelse
IEC 320-C20
Spændingsklassifikation
250VAC
2. stikforbindelse
IEC 320-C19
Strømklassificering (AMPS)
15A
Antal ledere
3
Driftstemperatur
-10°C – 60°C
Ledningstype
SJT
Funktioner
Trækaflastning
Trådtykkelse
14 AWG