P024-18N-13A-2R
DigiKeys varenummer
TL890-ND
Producenter
Producentens varenummer
P024-18N-13A-2R
Beskrivelse
CRD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 1.5'
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1,50' (457,2mm) Strømledning Sort NEMA 5-15P til NEMA 5-15R (2) SJT
Længde
1,50' (457,2mm)
Emballage
Bulk
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
Varestatus
Aktiv
Godkendte lande
Canada, USA
Spændingsklassifikation
125VAC
2. stikforbindelse
NEMA 5-15R (2)
Strømklassificering (AMPS)
13A
Driftstemperatur
-20°C – 60°C
Ledningstype
SJT
Funktioner
Y-adapter
Trådtykkelse
16 AWG