P024-001-13A
DigiKeys varenummer
TL885-ND
Producenter
Producentens varenummer
P024-001-13A
Beskrivelse
CORD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 1'
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1,00' (304,8mm) Strømledning Sort NEMA 5-15P til NEMA 5-15R SJT
Kategori
Trådtykkelse
16 AWG
Emballage
Bulk
Længde
1,00' (304,8mm)
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Godkendte lande
Canada, USA
2. stikforbindelse
NEMA 5-15R
Spændingsklassifikation
125VAC
Strømklassificering (AMPS)
13A
Driftstemperatur
-20°C – 60°C