P022-006-13A
DigiKeys varenummer
95-P022-006-13A-ND
Producenter
Producentens varenummer
P022-006-13A
Beskrivelse
POWER EXTENSION CORD, NEMA 5-15P
Producentens standard leveringstid
2 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6,00' (1,83m) Strømledning Sort NEMA 5-15P til NEMA 5-15R SJT
Kategori
Ledningstype
SJT
Producenter
Eaton Tripp Lite
Trådtykkelse
16 AWG
Emballage
Boks
Afskærmning
Uskærmet
Varestatus
Aktiv
Længde
6,00' (1,83m)
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Farve
Sort
1. stikforbindelse
NEMA 5-15P
Spændingsklassifikation
125V
2. stikforbindelse
NEMA 5-15R
Strømklassificering (AMPS)
13A
Antal ledere
3
Driftstemperatur
-20°C – 60°C