P007-012-15D
DigiKeys varenummer
95-P007-012-15D-ND
Producenter
Producentens varenummer
P007-012-15D
Beskrivelse
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Detaljeret beskrivelse
12,00' (3,66m) Strømledning Sort NEMA 5-15P, Retvinklet til IEC 320-C13 SJT
Kategori
Trådtykkelse
14 AWG
Emballage
Detailpakke
Længde
12,00' (3,66m)
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
1. stikforbindelse
NEMA 5-15P, Retvinklet
Spændingsklassifikation
125VAC
Strømklassificering (AMPS)
15A
Driftstemperatur
-20°C – 60°C