P006-L06-HG10
DigiKeys varenummer
TL2439-ND
Producenter
Producentens varenummer
P006-L06-HG10
Beskrivelse
HOSPITAL-GRADE POWER CORD, NEMA
Detaljeret beskrivelse
6,00' (1,83m) Strømledning Sort NEMA 5-15P til IEC 320-C13 SJT
Længde
6,00' (1,83m)
Emballage
Bulk
Godkendelsesagenturmærkning
cUL, UL
1. stikforbindelse
NEMA 5-15P
Spændingsklassifikation
125VAC
Strømklassificering (AMPS)
10A
Driftstemperatur
-20°C – 105°C
Ledningstype
SJT
Funktioner
Hospitalskvalitet, Låsende
Trådtykkelse
18 AWG