P004-18N-2C13
DigiKeys varenummer
95-P004-18N-2C13-ND
Producenter
Producentens varenummer
P004-18N-2C13
Beskrivelse
C14 MALE TO C13 FEMALE SPLITTER,
Detaljeret beskrivelse
1,50' (457,2mm) Strømledning Sort IEC 320-C14 til IEC 320-C13 (2) SJT
Længde
1,50' (457,2mm)
Emballage
Detailpakke
Godkendelsesagenturmærkning
CSA, cUL, UL
1. stikforbindelse
IEC 320-C14
Spændingsklassifikation
100 – 250VAC
2. stikforbindelse
IEC 320-C13 (2)
Strømklassificering (AMPS)
10A
Driftstemperatur
-20°C – 60°C
Ledningstype
SJT
Funktioner
Y-adapter
Trådtykkelse
18 AWG