P004-006-13A
DigiKeys varenummer
TL861-ND
Producenter
Producentens varenummer
P004-006-13A
Beskrivelse
CORD 16AWG IEC320C14 - 320C13 6'
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6,00' (1,83m) Strømledning Sort IEC 320-C14 til IEC 320-C13 SJT
Kategori
Trådtykkelse
16 AWG
Producenter
Eaton Tripp Lite
Afskærmning
Uskærmet
Emballage
Bulk
Længde
6,00' (1,83m)
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagenturmærkning
CSA, cUL, UL
Type
Hanben (blade) til hunfatninger (åbninger)
Godkendte lande
Canada, USA
1. stikforbindelse
IEC 320-C14
Farve
Sort
2. stikforbindelse
IEC 320-C13
Spændingsklassifikation
100 – 250VAC
Antal ledere
3
Strømklassificering (AMPS)
13A
Ledningstype
SJT
Driftstemperatur
-20°C – 60°C