XV3550-2R7307-R
DigiKeys varenummer
283-XV3550-2R7307-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
XV3550-2R7307-R
Beskrivelse
CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
300 F (EDLC) superkondensatorerr 2.7 V Radial, Dåse - Snap-in 4,5mOhm 1500 timer @ 65°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XV3550-2R7307-R Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
1500 timer @ 65°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
300 F
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
-5%, +10%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
2.7 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,5mOhm