SR-5-3.15A-BK
DigiKeys varenummer
283-2586-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR-5-3.15A-BK
Beskrivelse
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.15 A 250 V AC DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Radial, Dåse, Lodret
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR-5-3.15A-BK Modeller
Kategori
Responstid
Træg
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Emballage
Bulk
Smeltning I²t
57.0
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,335" diam. x 0,319" H (8,50mm x 8,10mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.018 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V