PTV-6R0H505-R er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Eaton - Electronics Division
På lager: 38
Datablad
5 F (EDLC), superkondensatorerr 6 V Radial 54mOhm 1000 timer @ 65°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PTV 6V Supercapacitor Pack
What is the difference between a battery and a supercapacitor?
PTV-6R0H505-R
DigiKeys varenummer
283-PTV-6R0H505-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTV-6R0H505-R
Beskrivelse
CAP 5F -10% +20% 6V T/H
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 65°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,209" (5,30mm)
Kapacitans
5 F
Størrelse/dimension
0,839" L x 0,433" B (21,30mm x 11,00mm)
Tolerance
-10%, +20%
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Spænding - Nominel
6 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
54mOhm