KW-5R5C224H-R er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
220 mF (EDLC), superkondensatorerr 5.5 V Radial, Dåse 50Ohm @ 1kHz 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Coin Cell Supercapacitors for real-time clock (RTC) backup
What is the difference between a battery and a supercapacitor?
KW-5R5C224H-R
DigiKeys varenummer
283-KW-5R5C224H-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KW-5R5C224H-R
Beskrivelse
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
220 mF
Størrelse/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,348" (8,85mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50Ohm @ 1kHz